Który film/pakiet najbardziej do Was pasuje?  

Pakiety VIDEO to filmy ślubne nagrane przy udziale jednego lub dwóch operatorów. W sezonie 2020 przygotwaliśmy dla Was 3 rodzaje filmów. Filmy krótkie (ok. 15 min) i filmy standard (ok. 70 min.) oraz filmy długie (ok. 140 min.). W filmie krótkim zobaczycie to co najważniejsze czyli przygotowania, fragmenty z ceremonii ślubnej z całą przysięgą oraz naważniejsze momenty z wesela z pierwszym tańcem na czele. W filmie standardowym znajdzie się więcej ujęć z kościoła, fragmenty życzeń + zabawa weselna w formie reportażu na żywo z oryginalnym dźwiękiem + 1-2 skróty na podkładzie muzycznym. Film długi zadowoli tych, którzy chcą zobaczyć swoje wesele w jego najważniejszych odsłonach w formie reportażu na żywo z oryginalnym dźwiękiem. Pakiety Film Standard i Długi zakończone są tzw. Klipem Finałowym, który zależnie od pakietu w 3-5 minutowym skrócie ukaże wszystkie najważniejsze momenty ze ślubu oraz wesela. Natomiast Pakiet VIDEO-FOTO to pakiet dla par zainteresowanych współpracą z kamerzystą i fotografem działającymi w duecie. Zaletą tego pakietu jest ściślejsza kooperacja fotografa na rzecz kamerzysty. W rezultacie podczas pracy na planie ślubno-weselnym powstanie dodatkowa ilość ujęć filmowych, tak niezbędnych do stworzenia pełnowartościowego Klipu Finałowego. W ramach pakietu otrzymacie minimum 200 starannie wybranych zdjęć z przygotowań, ślubu, wesela oraz pleneru, który odbędzie się innego dnia.

NOWOŚĆ - 15 minut - czyli krótko i na temat!

Film krótki przygotowany został specjalnie dla tych par, które dysponują mniejszym budżetem oraz nie chcą oglądać długiej - niekończącej się relacji z kościoła i wesela, a główną wartością mają być artystyczne ujęcia. To nowoczesne podejście świetnie sprawdzi się na mniejszych weselach (50-70 osób), które poprowadzi DJ. Poza paroma fragmentami na żywo - przysięga czy piewrszy taniec - całość będzie zmontowana na klimatycznych podkładach muzycznych.

70 minut - czyli w sam RAZ!

Film standard to absolutne minimum, aby w odpowiednich proporcjach czasowych połączyć formułę klipu z reportażem na żywo. Oprócz tego co najaważniejsze znajdziecie tutaj więcej ujęć z kościoła oraz wesela. Ta wyważona formuła dobrze sprawdzi się na weselach od 70 do 90 osób, które poprowadzi zespół muzyczny, który w swym repertuarze rozbudowanej nie przeprowadza nadmiernej ilości konkursów i zabaw integrujących gości.

140 minut - czyli niczego nie zabraknie!

Film długi jak sama nazwa wskazuje ma za zadanie zadowolić najbardziej wymagające pary. To film dla tych par, które przygotowały na swoje wesele moc atrakcji, a kapela lczy też DJ nie stronią od sporej ilości konkursów i zabaw integrujących gości. W tym filmie podstawową zasada to: niczego nie może zabraknąć. Ten metraż idealnie sprawdzi się na dużych weselach, gdzie ilość gości to minimum 100 osób lub więcej.

PRZYSIĘGA - 3 ujęcia w standardzie!

Przsięga podczas ślubu to niewątpliwie najważniejszy moment podczas ceremonii. Z tego powodu nagranie jej realizujemy zawsze przy udziale 3 ujęć. Niezależnie od tego czy zamówicie pakie na jednego czy dwóch operatorów.

Rejestracja dźwięku

W kościele używamy dwóch dodatkowych rejestratorów dźwięku. Jeden umieszczany jest w niewielkiej odległości od głośnika wewnątrz kościoła aby bez zakłuceń nagrać kazanie księdza oraz oprawę muzyczną. Drugi rejestrator wraz z mikrofonem „krawatowym” otrzymuje Pan Młody i i jego głównym zadaniem jest nagrać słowa przysięgi.

Pakiet indywidualny

Wszystkie wyżej opisane pakiety to nasz wypracowany przez lata zestaw, który śmiało możecie zmienić lub wzbogacić o opcje dodatkowe. Zmianie może ulec długość filmu. Przykładowo jeśli uznacie, że 140 min. to za dużo, a 70 min. to za mało to zapytajcie o wycenę wersji pośredniej - np.: 100 lub 110 minut. Każdy z klipów finałowych moęcie poszerzyć o Pajacyki lub Wywiady (dostępne we wszystkich filmach poza krótkimi). Jeśli chcecie aby w Waszym filmie znalazły się ujęcia z drona to zajrzyjcie do cennika.

Czym jest Finał z Pajacykami?

FINAŁ jest to teledysk zawierający najlepsze i najważniejsze ujęcia, które nagramy podczas Waszego ślubu. Montaż tego teledysku opiera się na jednym podkładzie muzycznym i trwa ok. 3-5 min. W tym teledysku to Wy jesteście głównymi bohaterami większości ujęć. Natomiast FINAŁ Z PAJACYKAMI to teledysk składający się z dwóch części. W pierwszej znajdą się najważniejsze ujęcia z Waszego ślubu, a w drugiej z samego wesela. Idea PAJACYKÓW jest taka aby po tzw. romantycznej pierwszej części teledysku pokazać ujęcia z Waszymi przepysznie bawiącymi się gośćmi, pośród których, z pewnością znajdą się kadry gdzie „jeden z drugim” POPAJACUJE prosto do obiektywu. W tej części specjalnie dobrany podkład muzyczny pozwoli pokazanie Waszej zabawy weselnej w niezwykle dynamicznej formie.

Kamerzysta w roli Fotografa!

Tak, tak Piotr Bartkowiak bo o nim mowa, fotografią ślubną zajmuje się od 2005 roku. Dzięki swojemu doświadczeniu i artystycznemu spojrzeniu na rzeczywistość jest w stanie uchwycić najważniejsze chwile Waszego ślubu w niecodzienny sposób. Ma nadzieję, że obdarzycie go swoim zaufaniem i będzie mógł towarzyszyć Wam w tym wyjątkowym dniu. Z mojej perspektywy mogę tylko poręczyć, że współpraca z Piotrem przy filmach z Pakietu ZŁOTEGO zaoowocowała zupełnie nowym spojrzeniem. Tak oto po trzech latach udanej współpracy uznaliśmy, że Pakiet VIDEO-FOTO będzie idealnym rozwiązaniem dla wielu par nie tylko z Poznania ale i okolic. Reasumując - specjalnie dla Was kamerzysta + fotograf/kamerzysta w jednym pakiecie! Oczywiście gdy porównamy Pakiet VIDEO-FOTO z typowo filmowym Pakietem ZŁOTYM to bez dwóch zdań film ślubny będzie pełniejszy w tym drugim. Jednak gdy porównamy go z filmem z Pakietu CZERWONEGO to z pewnością Pakiet VIDEO-FOTO wypadnie lepiej. Tu zapytacie - czy nie będzie to miało wpływu na same zdjęcia? Odpowiadam: niewielki - ponieważ praca fotografa na rzecz kamerzysty będzie ograniczona do minimum w chwilach gdy to będzie możliwe. Z mojego punktu widzenia - pomoc fotografa najbardziej przyda się tam gdzie to jest konieczne - czyli w kościele, podczas całej mszy gdy poza paroma ważnymi momentami fotograf ma mniej pracy. Poniżej mała próbka możliwości Piotra Bartkowiaka. Więcej na www.storyoflove.com.pl

Ujęcia z drona ...

Dziś wydaje się, że każdy kamerzysta ślubny powinien oferować ujęcia z drona i celem zwiększenia atrakcyjności naszych filmów my również proponujemy Wam taką możliwość. Film ślubny zawierający kilka lub kilkanaście sekund kadrów z lotu ptaka z pewnością ucieszy oko każdego widza. Kościół, czy przejazd na salę, a może też i sama sala to nie jedyne pomysły na wykorzystanie tej technologii. Jednak trzeba pamiętać, że aby kamerzysta uruchomił drona, musi być dobra pogoda, czas oraz spełnione warunki techniczne. Możecie zamówić tę usługę ale bez gwarancji jej wykonania i wtedy nie poniesiecie żadnych kosztów. 

Wywiady czyli „Zepsuta Sukienka”.

A to już nasze „Crème de la Crème”. Videofilmowanie realizowane w tej części wesela, jest bardzo spontaniczne i wszystkim przynosi dużo radości.  Klip Finałowy z Pajacykami to ciąg ujęć z muzyką w tle. My namawiamy Was aby ten finał jeszcze bardziej ubarwić. Wypowiedzi gości na temat sukienki czy muchy przyniosą Wam najwięcej radości - tego jesteśmy pewni. W okolicach godziny 22.00 ruszamy do akcji wywiadowczej. Przez bite dwie godziny buszujemy między stolikami wśród gości i zadajemy im absurdalne pytania. Szukamy winnego zepsucia sukienki lub zagubionej muchy. A goście? Najczęściej szybko łapią klimat absurdu i wymyślają niestworzone rzeczy. Finalnie najważniejszym zadaniem jest - pomontować to tak aby wszystko nabrało tempa, a historia śledztwa ułożyła się w jedną logiczną całość. A co gdy część przepytywanych nie chce udzielać wywiadów - nie martwcie się - w zadawaniu pytań jesteśmy niestrudzeni. Oczywiście nie każdy będzie miał ochotę na wywiad, a wtedy poprosimy o życzenia dla Was - a tego już nikt nie odmawia ;) Przekonajcie się sami, że z nami będzie to niezapomniany ślub dla Was i wszystkich gości. Ja ze swej strony mogę dodać, że podczas montażu wywiadów mam „ubaw po pachy”. Nic tak nie cieszy jak wyrwane z kontekstu i wymieszane między sobą wypowiedzi.

Kontakt

Facebook

Polecam

Człowiek z Kamerą
Poklatki 70
63-005 Kleszczewo
tel. 502 655 833
e-mail: roman@czlowiekzkamera.pl
Zapraszam również do odwiedzin mojego profilu na fejsbuku
facebook.com/czlowiekzkamera